Skuteczne sposoby na oczyszczanie organizmu

Skuteczne sposoby na oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu to dobry sposób na pozbycie się zmęczenia, bólów głowy, żołądka, zgagi, zaburzeń snu, dolegliwości ze strony układu trawiennego, czy nerwowości. Tymi dolegliwościami często objawia się zatrucie organizmy toksynami. Skuteczny sposobem może okazać się post. Po co się pości, jak to robić i czy jest zdrowy dla każdego?

Zalety postu
Post ma wiele zalet. Poza oczywistym oczyszczaniem organizmu, oczyszcza umysł, dodaje energii i chęci do działania, czujemy się lekko. Post nie tylko dobrze wpływa na organizm, ale także nastawienie do świata i otaczającej rzeczywistości.

Pościć można na kilka sposobów. Można postawić tylko na surowe i ugotowane warzywa, owoce i soki owocowe oraz warzywne. Do wyboru także jest znana wszystkim głodówka, podczas której nie je się w ogóle, a pożywa wodę i naprawy ziołowe.

Post jednodniowy
Post jednodniowy oczywiście trwa tylko jeden dzień.Jak się przygotować do takiego postu? Dzień wcześniej należy postawić na posiłki lżejsze w mniejszych ilościach. Podczas postu należy pić dużo płynów. Podczas postu nie powinno się uprawiać intensywnie sportu. Zaleta jednodniowego postu jest odciążenie organizmu, pozwoleniem na odpoczynek organom wewnętrznym. Wada takiego postu mogą być bóle głowy, zawroty lub ogólne osłabienie z powodu wydalania toksyn z organizmu.

Dieta owocowo – warzywna
Podczas diety można jeść wszystkie warzywa oprócz ziemniaków oraz owoce: jabłka, grejpfruty oraz cytryny. Posiłkom dodaje się smaku za pomocą cytryny, przypraw, ziół i małą ilością soli morskiej. Nie używa się tłuszczu, pije się natomiast dużo soków niesłodzonych, wody mineralnej i naparów ziołowych.

Detox
Detoksykacja, potocznie zwana detoxem, powinna trwać co najmniej 10 dni. Nie można jej zaczynać bez wstępnego oczyszczania organizmu trwającego około dwa dni. Podczas głodówki właściwej pije się dużo wody, naparów ziołowych oraz wywarów z jarzyn. Podczas głodówki zalecane są spacery, odpoczynek i łagodne ćwiczenia.
Trzeba pamiętać, że głodówka nie jest dla każdego. Nie mogą jej stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, dzieci i młodzież, osoby chore na cukrzyce, gruźlicę, choroby nowotworowe, osoby po operacji, czy zażywające leki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *