Ćwicz na wiosnę ze skakanką!

Ćwicz na wiosnę ze skakanką!

Dla większości z nas skakanka kojarzy się z beztroskim okresem dzieciństwa. Chętnie namawiamy swoje dzieci do korzystania na co dzień z tego wynalazku. Powinniśmy wiedzieć, że przyrząd tego rodzaju nie starzeje się nigdy i może wpływać na poprawę kondycji zarówno starszych, jak i młodszych wielbicieli sportu oraz ruchu. Ćwiczenia za pomocą skakanki nie muszą być wcale monotonne. Wielu popularnych przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych korzysta ze skakanek w trakcie regularnych treningów, dzięki czemu poprawia się ich refleks, szybkość działania i ogólna kondycja. Ćwiczenia ze skakanką skutkują przyrostem energii, mogą oczyścić wnętrze z substancji toksycznych, rozgrzeją ciało i pomagają schudnąć. Element skakanki jest doskonałym sposobem na rozgrzewkę przed dalszymi etapami ćwiczeń. Po regularnych ćwiczeniach ze skakanką poprawi się nasza równowaga, będziemy chodzić z większą lekkością, niż wcześniej. Przy skokach wykonywanych na sali gimnastycznej lub na wolnym powietrzu wysila się całe ciało, działają mięśnie ramion, barków, przedramion, pośladków, a także łydek, ud, brzucha, placów oraz klatki piersiowej. Zyskuje też nasze krążenie krwi oraz cały układ limfatyczny. 

Jaką skakankę wybrać? Musi być przede wszystkim odpowiednio długa. Wygodne będą także uchwyty z drewna lub plastikowe. Odpowiednią skakankę wybieramy poprzez stanie na jej środku. Jeśli po napięciu sięga nam do poziomu pach – to znaczy że jest idealna. Gdy skakanka w praktyce okazuje się za długa, zawsze można ją skrócić, np. poprzez zawiązywanie supłów w okolicach uchwytów. W przypadku zbyt krótkiej skakanki po prostu trzeba wymienić ją na dłuższą, chyba że specjalnie lubimy, gdy zadania sportowe są trochę utrudnione i w trakcie skakania zwracamy uwagę na to, by wysoko podnosić nogi. 

Skakanie na skakance oraz inne z nią ćwiczenia rozpocząć trzeba świadomie i z nastawieniem, że nie od razu będziemy mistrzami. Jeśli do ćwiczeń sportowych wracamy po latach, musimy przede wszystkim dać sobie czas. Pierwsze chwile ze skakanką zawsze okupimy potem i zadyszkami. Takie treningi kondycyjne w miarę upływu czasu przynoszą stopniowo coraz więcej korzyści. Tempo skoków oraz ich liczbę zwiększa się powoli. Na początkowym etapie radzimy wyżyć się tak bardzo, jak tylko chcemy. Do tego 3 minuty odpoczynku i powrót do skakania. Takie ćwiczenie powtarzamy do 8 razy. Niektórzy skaczą przez pół minuty, a potem odpoczywają przez 15 sekund. Taki wynik po około pół miesiąca przynosi dobre rezultaty. Można przy większej przyjemności dalej ćwiczyć ze skakanką.

Skakanie na skakance poprawia wygląd ramion od tylnej strony. Wiek tych stref nie oszczędza. Jeśli zależy nam na tym, aby zgubić brzuch, nic nie pomoże nam w tym lepiej od skakanki. Mięśnie brzucha w trakcie skakania cały czas poddawane są pracy. Kalorie są spalane, a my zyskujemy pozytywne zmęczenie, lepiej śpimy i z uśmiechem wykonujemy wszystkie swoje obowiązki. Przy ambitnym podchodzeniu do tematu w ciągu godziny spalić można nawet do 1000 kalorii.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *