Wybieramy dodatki do treningu.

Wybieramy dodatki do treningu.

Dodatki do treningu podzielić możemy na wiele części i według różnorodnych kryteriów. Przy ich wybieraniu powinniśmy zwracać uwagę na poszczególne aspekty. Jeśli za dodatek do treningu uznajemy odzież, w której chcemy ćwiczyć, musimy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału ubranie to będzie wykonane i czy materiał ten będzie na tyle przewiewny i wygodny w noszeniu, abyśmy mogli się czuć swobodnie. Odzież treningowa nie może krępować ruchu. Aspekt kolorystyczny jest bardzo indywidualną sprawą.

Za dodatki do treningu uznaje się także różnorodne „wspomagacze” spożywcze. Różne rodzaje odżywek dla sportowców znaleźć można w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Kupując je, musimy bacznie zwracać uwagę na to, czy pochodzą od renomowanych producentów i czy nie stanowią przypadkiem podróbek, które ktoś chce nam wcisnąć, żerując tym samym na naszej nieświadomości rynku odżywek. Tego rodzaju odżywki skomponowane są na bazie składników, gdzie głównym trzonem jest białko. Mają postać białego proszku, rozpuszczalnego w letniej lub zimnej wodzie. Ich głównym zadaniem jest wspomaganie energii oraz wypełnianie jej ubytków już po zakończonych treningach. Za dodatki treningowe uznaje się także gotowe zestawy napojów dla sportowców, które można kupić przy zapleczu siłowni, w specjalnie urządzonym sklepie. Przy zakupie tych produktów powinniśmy zwracać przede wszystkim na datę ważności. Przeterminowane specyfiki, przyjmowane przez nasz organizm, mogą poczynić duże szkody i doprowadzić do zatrucia.
 

Za dodatki do treningu uznaje się także sprzęty i gadżety ułatwiające przebywanie w ruchu i pozwalające na odprężenie się. Jeśli trenujesz bieganie lub jazdę na rowerze, z pewnością przydatny podczas długich tras okaże się bidon  na orzeźwiający napój. W sklepach znajdziemy bidony o różnej pojemności. Przymocować je można bez problemu do roweru lub za pomocą pasa do naszego własnego ramienia, jeśli bidon jest niewielki i dyskretny, na tyle, by nie przeszkadzał naszym ruchom. Na specjalnych pasach do mocowania gadżetów sportowych można także umieszczać aparat fotograficzny lub telefon komórkowy. Jeśli przebywasz w atrakcyjnym kurorcie i uprawiasz tam jogging – nic nie będzie przeszkadzało Ci w tym, aby wykonać kilka pamiątkowych zdjęć dla siebie oraz najbliższych.
 

Ostatnia dekada w Polsce, ale także na świecie to istna eksplozja uwielbienia dla sportu Nordic Walking, polegającego na maszerowaniu przy użyciu specyficznych kijków. Je także zaliczyć możemy do grupy dodatków treningowych. Do tego dochodzą jeszcze wymieniane końcówki podstaw kijków oraz specjalne pokrowce na nie. Takie zestawy z pewnością ucieszą wszystkich, którym zależy na zdobyciu towarów najwyższej jakości. Do zestawu doliczyć można także krokomierze – czyli małe sprzęty elektroniczne, mierzące ilość przebytych kroków podczas biegania lub spacerowania. W krokomierzach mieścić się może także funkcja liczenia kalorii oraz stopera. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w realny sposób obliczyć nasze postępy na trasie sportowej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *