Sposoby na domowy detoks

Sposoby na domowy detoks

Życie w stresie, szybkie i przetworzone jedzenie, zanieczyszczona woda i powietrze przyczyniają się do złego stanu naszego zdrowia. Zatrucie organizmu może przejawiać się zmęczeniem, złym stanem włosów, skóry i paznokci, niską odpornością, napięciem, stanami depresyjnymi. Na szczęście jest na to sposób – oczyszczanie organizmu, które możesz przeprowadzić w domu! Trzeba się jednak do niego odpowiednio przygotować.

Detoks – po co?
Odżywiając się byle jak i byle gdzie, żyjąc w ciągłym stresie i pośpiechu, nie wiele trzeba, by czuć zmęczenie. Według wielu osób detoks to nie tylko dieta oczyszczająca, ale także relaks, nauka panowania nad emocjami, zachowanie wewnętrznej równowagi ćwiczenia oddechowe, czy medytacja. Detoks więc może składać się z trzech sfer, które są poddawane oczyszczaniu: ciało, emocje oraz umysł. Oczyszczając ciało i poszczególne narządy z toksyn i produktów przemiany materii nie można więc zapominać o kontrolowaniu swoich emocji i umysłu. W ciągu dnia wystarczy znaleźć chwilę, by zatrzymać się, uspokoić, zrelaksować.

Przygotowanie do oczyszczania
W domu można przeprowadzać bezpiecznie jednodniowy detoks. Dłuższe powinny być poprzedzone diagnozą lekarską i badaniami. Przed rozpoczęciem oczyszczania należy zrezygnować z używek, tj. papierosy, kawa, alkohol, kofeiny, cukru, białej mąki, czerwonego mięsa, mleka, jaj oraz innych produktów pochodzących od zwierząt.

Początkowy etap oczyszczania organizmu nie jest prosty. Osoby na co dzień pijące duże ilości kawy lub alkoholu mogą mieć objawy odstawienia. W takich sytuacjach należy pić dużo wody oraz herbat ziołowych i dużo odpoczywać.

Przed detoksem należy postawić na dania i potrawy łatwostrawne, mogą to być: kasze, szczególnie jaglana, z warzywami lub owocami, zupy podawane z kromką ziarnistego pieczywa, sałatki, koktajle owocowe lub owocowo-warzywne, a także podstawowa szklanka wody z cytryną, która poprawia pracę jelit i dodatkowo nawadnia organizm. Oczyszczenie organizmu sprawi, że będziemy czuć się lekko, zdrowo i pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *