Podstawowe zasady oczyszczania organizmu

Podstawowe zasady oczyszczania organizmu

Podejmując decyzję o rozpoczęciu detoxu musimy na początku upewnić się czy nie ma żadnych przeciwwskazań do takiego gruntownego oczyszczania. Nie wszystkim osobom detox sprzyja. Jeśli już wykluczyłaś wszystkie „przeciw” przeczytaj jakimi zasadami należy się kierować podczas oczyszczania organizmu.

1. Poranny koktajl
Dzień zamiast zaczynać od kawy zacznij orzeźwiającym koktajlem. Dzięki temu dostarczyć organizmowi wiele witamin i składników potrzebnych, by dobrze rozpocząć dzień, a nie tylko jak w przypadku kawy – kofeiny.

2. Małe posiłki kilka razy dziennie
Nie ma potrzeby rozpychać żołądka trzema dużymi posiłkami w ciągu dnia. Organizm po przejedzeniu męczy się trawiąc duże ilości pożywienia, a my czujemy się znużeni i ospali. Lepiej w ciągu dnia zjeść od 3 do 5 małych posiłków – pokarm dostarczany jest regularnie i szybciej się trawi w mniejszej ilości.

3. Lekkostrawna kolacja
Kolacja nie powinna być ciężka. By rano czuć się wypoczętym i wyspanym na kolację należy zjeść coś lekkiego, p. sałatkę, kanapki z razowego chleba z twarożkiem itp.

4. Jak najmniej przetworzone produkty
Mocno przetworzone pożywienie nie jest dla nas zdrowe. Zawiera także dużo konserwantów i ulepszaczy. Odstawić należy wszelkie konserwy, słodycze i słone rzeczy, a także używki: kawa, mocna czarna herbata, napoje gazowane. Na kupione, słone wędliny kładźmy warzywa ale bez dodatkowego osolenia.

5. Produkty mleczne
Produkty mleczne, tj. jogurty naturalne, kefiry, czy maślanki poprawiają pracę jelit dzięki zawartości kwasu mlekowego. Wybierając wymienione produkty postawmy na te najbardziej naturalne, bez dodatków syropów glukozowo-fruktozowych.

6. Razowe, pełnoziarniste pieczywo
Czasem mamy ochotę zjeść pieczywo białe – to żaden grzech. W diecie jednak lepiej postawić na pieczywo bardziej wartościowe, pełnoziarniste, które zawiera witaminy z grupy B.

7. Chude mięso i ryby
Do obiadu warto zjeść rybę, czy chude mięso, np. indyka. Czerwone mięso należy ograniczyć do minimum.

8. Pij wodę
Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na wodę, lecz nie należy zapominać o niej. Można pić także herbatki ziołowe, zielone, które również wypłuczą toksyny z organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *