Wybieramy odzież pod kątem siłowni!

Wybieramy odzież pod kątem siłowni!

Strój przeznaczony do ćwiczeń na siłowni jest niebywale ważny. Od niego zależeć będzie płynność naszych ruchów oraz dobre samopoczucie. Kolorystyka oraz zgodność z aktualnie panującymi nam trendami uznać możemy za sprawę drugorzędną. Zacznijmy od butów. Na samym początku odrzuć możliwość używania klapek podczas ćwiczeń, ponieważ są one po prostu niepraktyczne. Pierwszym kryterium wyboru butów na siłownię powinna być wygoda. Idealne dopasowanie do kształtu stopy jest możliwe, jeśli przed zakupem w sklepie buty przymierzymy na miejscu i ocenimy, który z modeli pasuje nam najbardziej. Buty z elastycznymi podeszwami łatwo się wygina, dzięki czemu stopa nie ma wrażenia unieruchomienia. Dzięki gumowym podeszwom osiąga się także zadowalająca przyczepność obuwia do podłoża, co przy wykonywaniu ćwiczeń zespołowych będzie miało olbrzymie znaczenie. Buty nie mogą być sztywne, warto kupować rozmiar o połowę większy od rzeczywistego. Za ciasne buty do ćwiczeń są prawdziwym utrapieniem i mogą spowodować grzybice stóp.

Jeśli chodzi o spodenki – można zdecydować się na szorty, obcisłe legginsy do kolan, albo legginsy na ¾ długości. Popularne są także długie spodnie dresowe. Powinny mieć klasyczny wygląd, po prostu gładki materiał i szwy pozbawione wszelkich niuansów, ozdóbek, metalowych elementów. Materiał powinien szybko schnąć i przepuszczać powietrze. Elastyczność spodni najłatwiej sprawdza się poprzez klasyczne… „wypinanie pośladków”. Jeśli bez problemu w momentach kucania i skakania materiał spodenek będzie się rozciągał – to znaczy że nadają się one do ćwiczeń. Zwykłe, bawełniane legginsy lepiej zostawić w domu, są zbyt cienkie, aby można było w nich ćwiczyć bez skrępowania. Praktycznym rozwiązaniem będzie kupno spodenek mających wszyte bokserki, w takich spodenkach można szaleć bez obawy, że ktoś zobaczy za dużo, niż powinien.

 

Bawełniane koszulki nie sprawdzają się na siłowni. Nie przeszkadza to jednak wielu osobom używać ich często. Głównym plusem jest niska cena. Koszulki na siłownię powinny być uszyte z bardziej przewiewnych materiałów. Najlepszą metodą będzie wybór klasycznego t – shirta. Pamiętać trzeba o tym, by go zmieniać przed każdym pójściem na siłownię. Co z tego, że mieć będziesz na sobie markową koszulkę z wielkim logo, jeśli będzie od Ciebie tak bardzo śmierdziało, że wszyscy z boku zaczną chodzić z zatkanymi nosami?

 

Oczywiście, miło by było zadawać szyku na siłowni poprzez noszenie markowych spodenek, koszulek oraz butów za każdym razem, ale kogo na to stać? Markowa odzież w sklepach Adidasa jest zatrważająco droga, a przecież nie będziemy wydawali na strój na siłownię całej wypłaty, nie mając przy tym pewności, że pojawimy się tam częściej, niż 3 razy. Dobrze jest mieć świadomość własnego, słomianego zapału. Na szczęście, także w wielu innych sklepach, nie tylko marki Adidas, znaleźć można dobrą gatunkowo odzież do ćwiczeń. Polecamy wizyty np w sklepie PabloSport.pl. Odzież tam jest względnie tania, ale bardzo wygodna i wytrzymała.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *