10 sposobów na zachwycające pośladki!

10 sposobów na zachwycające pośladki!

Każdej z nas, niezależnie od wieku zależy na tym, by cieszyć się zgrabnymi nogami oraz pośladkami. Są one symbolem atrakcyjności i pozwalają nam  na to, by czuć się docenianą przez płeć brzydszą. Wiele kobiet po przebytych ciążach oraz po ukończeniu 30 roku życia zaczyna narzekać na stan i wygląd swojej tylnej części ciała. Pojawia się cellulit, czyli znienawidzona przez wszystkie Panie „skórka pomarańczowa”. Na szczęście kremy oraz inne kosmetyki to nie wszystko, by można było sprawić, aby pośladki w obcisłej sukience prezentowały się zachwycająco. Warto przyswoić sobie wiedzę z dziedziny ćwiczeń fizycznych, mogących pomóc pośladkom przywrócić utraconą lub osłabioną jędrność. Za kształt oraz krągłość pośladków odpowiada mięsień pośladkowy wielki. Mięśnie pośladkowe średnie i małe są także bardzo ważne. Wygląd pośladków prezentuje się dobrze lub źle w zależności od tego, jaka ilość tkanki tłuszczowej znajduje się na mięśniach. Nic nie daje lepszej korzyści dla pośladków, niż nieskrępowany ruch. I wcale nie trzeba się nadmiernie wysilać, aby zauważyć różnicę po krótkim czasie. Polecamy więc maszerowanie, bieganie, jazdę na rolkach oraz wspinanie się na ściankach skałkowych. Bardzo dużo korzyści daje także angażowanie się w ćwiczenia z użyciem siły. Seksowna pupa jest tylko kwestią czasu i jeśli do tematu podejdziesz poważnie – z pewnością uda Ci się osiągnąć zamierzony cel. Postanowiliśmy zasugerować Ci kilka pomysłów, dzięki którym ułożysz sobie dokładny grafik działania. Pora zabrać się do roboty!

  1. Przysiady – najlepiej wykonywać je z obciążeniem, na przykład w postaci hantli. Wtedy tyłek przestanie być płaski i ujędrni się nieco. Robiąc przysiady trzymaj plecy prosto i maksymalnie wypinaj pupę do tyłu.

 

  1. Przysiady z piłką – między dolną częścią pleców a ścianą umieść piłkę. Stopy powinny być nieco z przodu, ustawione równolegle. Dłonie najwygodniej jest trzymać na biodrach. Ćwiczenie uginania nóg wykonuje się powoli.

 

  1. Wypady do przodu – świetny sposób na zbicie kalorii. Zrób mały rozkrok, stopy ustaw równolegle. Po kroku do przodu ugina się kolana do dziewięćdziesięciu stopni. Kolano przedniej nogi ugiąć powinno się prosto nad kostką.

 

  1. Wypady do tyłu – sposób na poprawę elastyczności bioder. Idealne dla osób na co dzień pracujących w siedzącym trybie. Rozkrok i równolegle postawione stopy. Po dużym kroku do tyłu ugina się kolano do kąta prostego.

 

  1. Wypady boczne – ćwiczenie typowo ujędrniające. Wystarczy stanąć w szerokim rozkroku i uginać kolano do kąta prostego. Przy tym wypinać trzeba pośladki do tyłu. Zarys kolan nie może przekraczać linii, której dotyka wierzchołek obuwia. Stoimy stabilnie i bez pochylania.

 

  1. Praca z piłką – należy położyć się na piłce. Przy napinaniu pośladków unosimy naprzemiennie nogi do tyłu.

 

  1. Praca biodrami na piłce – kładziemy się na brzuchu na piłce. Dłonie dotykają podłogi. Kolana uginamy do kąta prostego. Od piłki odrywamy uda i napinamy pośladki. Powtarzamy te czynności.

 

  1. Klasyczne mostki z unoszeniem bioder i pośladków.

 

  1. Podnoszenie nogi w bok – leżymy na boku z rękami na głowie. Prostujemy nogi przy przedłużeniu tułowia. Przesuwamy je kilka centymetrów do przodu. Unosimy nogę w bok przy nieruchomym tułowiu oraz biodrach.

 

  1. Bieganie z podparciem – pozycja jak przy pompkach. Do klatki piersiowej przyciąga się kolana na zmianę. Stosuje się ruchy dynamiczne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *