Zalety dobrej bieżni magnetycznej.

Zalety dobrej bieżni magnetycznej.

Kiedy jesienią dni stają się krótsze, mimo dobrych chęci zmniejsza się nam ochota na codzienne bieganie niekoniecznie przy sprzyjających warunkach pogodowych. Deszcz i jesienna słota zniechęcają skutecznie do ćwiczeń na wolnym powietrzu i większość z nas w takim wypadku woli pozostać w domu. Co to za przyjemność biegać po ciemku lub w deszczu? Jeśli decydujemy się zaprzestać biegania przez okres jesienny i zimowy, mamy do tego pełne prawo. Nie dopuśćmy jednak do zaprzepaszczenia miesięcy wytężonej pracy nad naszą sylwetką. Odpada więc wielogodzinne ślęczenie w fotelu przy oglądaniu żenujących seriali oraz chrupanie „przegryzaczy”, od których będziemy w szybkim tempie tyć. Trzeba postarać się o dobry i sprawdzony sprzęt do ćwiczeń w domowym zaciszu, bez konieczności wychodzenia na zimno i chłód. Przydatna w domu może okazać się bieżnia stacjonarna. Znajdziemy taką także na terenie niejednej siłowni. Najlepiej zaopatrzyć się we własną, prywatną. Bieżnie podstawowo dzielimy na magnetyczne, elektryczne oraz ciśnieniowe.

Dzięki zastosowaniu bieżni magnetycznych oraz elektrycznych usprawnimy działanie własnego ciała i przyczynimy się do tego, że nasze mięśnie będą wyglądały jędrniej i sprężyściej. Mechanizm zasilania w tych dwóch typach bieżni jest odmienny. Bieżnia elektryczna działa dzięki strumieniom przepływających elektronów, czyli zwyczajnie – na prąd. Wszystko dzięki wspomaganiu silnika osiągającego odpowiednie parametry mocy. Przy bieżni magnetycznej nie znajdziemy już silnika elektrycznego. Wszystko działa tutaj wtedy, gdy siłą mięśni zaczynamy oddziaływać na całokształt mechanizmu. Jeżeli chcemy pracować z użyciem bieżni magnetycznej, musimy dobrze rozgrzać mięśnie nóg. Trzeba także w odpowiedni sposób, za pomocą regularnie stawianych kroków rozruszać taśmę będącą w stanie spoczynku. Początkujący biegacze mogą mieć z tym pełne problemy, dlatego ten sprzęt bardziej poleca się osobom, które w profesjonalnym trenowaniu biegania mają już pewne doświadczenia. Największą zaletą bieżni magnetycznych jest cena, w wielu przypadkach o wiele niższa od ceny rynkowej bieżni elektrycznych.

Cena bieżni zależeć może od wielu czynników. Na pierwszy plan wysuwa się ilość programów do obsługi i opcji sterujących. Im będzie ich więcej – tym wyżej zaprezentuje się cena. Dobra bieżnia magnetyczna jest na tyle stabilna, że nie ślizga się i można na niej stawiać stabilnie każdy krok. Ma czarną, lekko gumową bieżnię, którą można łatwo oczyścić poprzez przetarcie wilgotną szmatką. Przy wyborze bieżni trzeba oczywiście zwrócić uwagę na materiał wykonania pojedyńczych elementów. Jest to sprzęt, który musi być wytrzymały, często powiem wystawiamy go na próbę podczas ćwiczeń. Być może nie wiedziałeś, ale jednym z materiałów najczęściej używanych jest poliuretan.

Bieżnie magnetyczne są bardzo komfortowe w transporcie oraz przechowywaniu. Można je skręcić lub rozkręcić w kilka chwil. Istnieją także modele składane. Z łatwością po zakończonych ćwiczeniach można je wsunąć pod łóżko lub za szafę. W okresach wiosennych, czyli w czasie, gdy w ludziach budzi się ochota do bardziej czynnego uprawiania sportu, producenci wprowadzają na rynek coraz nowocześniejsze rodzaje bieżni. Elektromagnetyczne, mimo że w stosunku do elektrycznych stanowią już pewien archaizm – wciąż cieszą się zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *