Zgub kalorie świadomie!

Zgub kalorie świadomie!

Jeżeli już decydujecie się na odchudzanie – powinno ono następować świadomie i w oparciu o możliwie najlepszą literaturę. W czasie treningów nie będziecie czytać książek, ale poza salą gimnastyczną warto zasięgnąć nieco specjalistycznej wiedzy, aby wiedzieć, jaki typ ćwiczeń przyniesie nam najlepsze rezultaty. Musicie przygotować się na to, że pot oraz częste zadyszki staną się od tej chwili towarzyszami Waszego dnia codziennego. Podstawę oczywiście stanowi odpowiednia motywacja. Do wzmożonego wysiłku mobilizuje także odpowiednio wysokie tętno. Można je porównać do prędkościomierzy w pojazdach mechanicznych. W tym wypadku chodzi o to, by jak najszybciej i jak najintensywniej spalić tłuszcz. Zestaw ćwiczeń stosowany podczas terapii odchudzającej powinien być urozmaicony i różnorodny. Nasze ciało lubi być za każdym razem zaskakiwane czymś innym i nie znosi rutyny oraz powtarzalności. Postarajcie się więc o to, by program Waszych ćwiczeń zawierał przynajmniej kilkadziesiąt sposobów na osiągnięcie zadowalającej sylwetki. Za bardzo rozleniwiony organizm trudno potem zmobilizować do ponownego wysiłku, bo jeśli nie będziemy go stale podsycać – to tempo gubienia kalorii będzie drastycznie się obniżało. Przed rozpoczęciem treningów warto iść przebadać się u zaprzyjaźnionego lekarza. W przypadku osób, które palą oraz mają więcej, niż 35 lat takie rozwiązanie jest wręcz niezbędne. Do forsownych ćwiczeń nie warto przystępować od razu. Na początek polecamy poświęcić 6 tygodni na typowe ćwiczenia rozruchowe, dzięki nim będziemy gotowi na większy wysiłek.

Treningi interwałowe są ćwiczeniami polegającymi na naprzemiennym wprowadzaniu wysokiej intensywności ćwiczeń i chwilowych odpoczynków. Na zmianę można uprawiać więc sprint i marsz. Wyrażamy się przez bieganie, ćwiczenie na prostych maszynach mechanicznych, pływanie. Treningi biegowe na mechanicznych bieżniach są tutaj jak najbardziej wskazane. Gdy czujemy się zmęczeni – musimy stopniowo zwalniać pracę naszych nóg, ale nigdy nie stajemy w miejscu.

Crossfit to ćwiczenia przy maksymalnym wysiłku w maksymalnie krótkim czasie. Serię ćwiczeń wykonuje się kolejno, jedna po drugiej, można robić przysiady, pompki, przechodzi się z leżenia na plecach do siadu. Maksymalnie robimy siedem powtórzeń, a w miarę upływu czasu zmniejszamy ilość tych powtórzeń. Na odpoczynek między ćwiczeniami można poświęcić jedynie do 2 minut. To w zupełności wystarczy.

Ćwiczenia na ciężar ciała także są przydatne. W najszybszym tempie, jakie tylko jest możliwe robimy 10 przysiadów, pompek oraz pozycji przejściowych z leżenia na plecach do siadu. Krótkie odpoczynki między ćwiczeniami za każdym razem powinny być jeszcze bardziej skracane. Porównywanie czasu wykonywanych ćwiczeń za każdym razem pokaże nam, czy robimy postępy w szybkości.

Burppe to łączone ćwiczenie, które można wykonywać wszędzie, także w domowym zaciszu. Po prostu robimy przysiad i opieramy dłonie na podłodze. Potem trzeba jeszcze odrzucić nogi do tyłu przez podskok. Potem następuje powrót do pozycji pół siadu i na koniec szybujemy do góry do pozycji wyjściowej. Zaleca się 100 takich powtórzeń, bo cały organizm odczuł wpływ tego typu ćwiczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *