Oczyszczanie organizmu z toksyn – etapy

Oczyszczanie organizmu z toksyn – etapy

 

Oczyszczanie organizmu brzmi bardzo prosto. Jest to jednak proces złożony
i długotrwały. Toksyny są wokół nas wszędzie: w pożywieniu, powietrzu, wodzie. Codziennie je wchłaniamy, czując się coraz gorzej, nie wiedząc dlaczego. Detox polega na oczyszczeniu organizmu, a zaczyna się od najbardziej zanieczyszczonych organów: wątroby, nerek, puc, śledziony oraz serca. Kolejnymi etapami jest oczyszczenie narządów i tkanek, usuwanie powstałych infekcji. Dzięki takiemu działaniu oczyszczanie ma jakikolwiek sens.

Procedury oczyszczania
Można oczyszczać organizm na własną rękę domyślając się, że jest zanieczyszczony. Warto jednak do sprawy podejść poważnie i zacząć od badań diagnostycznych: wywiad oraz test obciążenia organizmu. Kolejnym etapem jest analiza zebranych wyników badań i indywidualne dobranie składników i suplementów diety, modyfikacja diety oraz ewentualne zabiegi oczyszczające organizm.

Czas oczyszczania zależny jest od wielu czynników: wieku, stanu zdrowia, zdolności organizmu do samooczyszczania i zanieczyszczenia organizmu.

Oczyszczanie a wiek
Małe dzieci mają większą skłonność do oczyszczania organizmu, dzieje się to naturalnie. Osoby starsze posiadają już swoje dolegliwości oraz spowolniony metabolizm z tego względu oczyszczanie przebiega znacznie wolniej. Dzięki oczyszczaniu można wspomóc leczenie wielu chorób, w tym autoimmunologicznych, ADHD, Alzheimera, chorób skórnych, schorzeń układu moczowego, oddechowego, trawiennego, zaburzeń hormonalnych, trawienia i wchłaniania i wiele innych. Oczyszczanie organizmu wzmacnia również odporność i pomaga pozbyć się zespołu chronicznego zmęczenia, poprawia także samopoczucie i wygląd.

Oczyszczanie ciała i psychiki
Detox to nie tylko oczyszczanie organizmu, wszystkich narządów i tkanek, ale także detox psychiczny. Jest to zmiana nastawienia, zrozumienie swoich negatywnych emocji i pozbycie się ich razem z toksynami. Wraz ze zmianą diety, wymagana jest zmiana nastawienia, stylu życia i sposobów spędzania wolnego czasu, np. poprzez uprawianie sportu, medytację, relaksację, rozwój zainteresowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *